Jak to działa?

sprawdź

Jak to działa

Dzierżawa bezbutlowych dystrybutorów wody

Podstawową usługą jaką świadczymy jest dzierżawa urządzeń. Staramy się działać w taki sposób, aby nasi klienci przechodząc z systemu butlowego na bezbutlowy otrzymywali korzyść w postaci oszczędności środków przeznaczanych na zakupy wody oraz czasu pracowników, potrzebnego na utrzymanie stałego zapasu wody.

Dzięki naszemu bezbutlowemu systemowi nie trzeba planować zakupów wody i jej magazynowania.
Z naszym systemem wody dla pracowników nigdy nie zabraknie i zawsze będzie zużywana jej dokładnie taka ilość jaka jest potrzebna.

Dodatkową korzyścią jest oszczędność miejsca potrzebnego na magazynowanie butli oraz brak potrzeby noszenia ciężkich butli.

SYSTEM FILTRACJI WODY

Filtry sedymentacyjne oraz węglowe firmy aqua cure hydro+ redukują zanieczyszczenia, smak i zapach chloru. Dostarczają bardzo smaczną i czystą wodę w jakości wody butelkowej prosto z kranu. Filtry przeznaczone dla gastronomii, cateringu, dystrybutorów wody i automatów z napojami – redukują twardość węglanową wody pitnej i zapobiegają osadzaniu się kamienia w podłączonych urządzeniach końcowych.

Wydajność filtrów to 6000 litrów
Filtry wymieniane są raz na 6 miesięcy.

Czynnik filtrujący wiąże jony metali ciężkich np. ołowiu i miedzi. Redukuje mętność wody, a także zanieczyszczenia pochodzenia organicznego. Usuwane są pozostałości insektycydów, pestycydów, benzenu, pierwiastków petrochemicznych, PCB, defoliantów, chloru oraz wszelkich innych zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia lub psujących jej smak i zapach.

Fakty

Wodę można pić prosto z kranu

Woda która płynie w naszych kranach jest wolna od bakterii, dowodem na to są regularnie wykonywane badania.

Twarda woda jest korzystna dla organizmu

Twarda woda to nic innego jak woda zawierająca minerały takie jak wapń, magnez i sód.

Gotowanie zmiękcza wodę

Przegotowanie powoduje zmniękczenie wody przez wytrącanie częsci minerałów w postaci osadu. W ten sposób zmniejszamy skład mineralny wody.

Ilość wypitej wody zależy od wieku i stylu życia

To ile wody poinnismy pić zależy od wieku, ale takze tego co jemy, poniweaż w pokarmach również znajduje się woda. Osoby pracujące fizycznie lub uprawiające sport powinny wypijać 0.5 l wody na godzinę wysiłku.

Picie wody pomaga w odchudzaniu

Pijąc wodę przyspieszamy metabolizm, szybciej spalamy tkankę tłuszczową, a dodatkowo mamy mniejszą ochotę na słodycze i niezdrowe przekąski.

Picie wody dodaje urody

Cellulit czyli tzw. pomarańczowa skórka jest efektem toksyn nagromadzonych pod skórą. Picie wody pomaga je usunąć i zapewnia piękną sylwetkę.

Mity

Twarda woda powoduje osadzanie kamienia na nerkach

Kamienie nerkowe powstają w wyniku zaburzeń metabolizmu. Są to złogi z nierozpuszczonych szczawianów, moczanów, fosforanów, struwitu albo cholesterolu.

W wodzie z kranu znajdują się groźne bakterie

Woda kranowa jest na bieżąco monitorowana i nie ma w niej żadnych groźnych dla organizmu bakterii.

Przed piciem wody należy ją wcześniej przegotować

Woda przegotowana jest miękka, ponieważ wytrącane są z niej minerały - taka woda ma znacznie mniej wartości odżywczych niż woda nieprzegotowana.

Powinno się pić wtedy gdy poczujemy pragnienie

Uczucie pragnienia występuje dopiero w chwili odwodnienia organizmu. Zaspokojenie go daje nam poziom nawodnienia w granicach 60% - co oznacza, że w organiźmie nadal nie ma dpowiedniej ilości wody.

Woda kranowa jest niezdrowa

Woda kranowa posiada w minerały w tym biopierwiastki takie jak wapń czy magnez.

Add to cart